Dlaczego nieruchomości wciąż drożeją?

To pytanie zadają sobie zarówno Ci, którzy chcą nabyć swoje pierwsze mieszkanie, jak i inwestorzy nieruchomości. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale przedstawimy Ci podstawowe czynniki, które wpływają na ten trend.

 • Popyt i podaż
  Stosunek popytu do podaży to główny czynnik, wpływający na ceny nieruchomości. W miastach o rosnącej gospodarce i atrakcyjnym rynku pracy popyt na nieruchomości może być wyższy niż dostępność mieszkań bądź działek budowlanych. To z kolei prowadzi do wzrostu cen.
 • Niskie stopy procentowe
  Niskie stopy procentowe oznaczają, że kredyty hipoteczne są bardziej dostępne i przystępne cenowo, co zwiększa liczbę potencjalnych nabywców i popyt na nieruchomości.
 • Inwestycje zagraniczne
  Inwestorzy, którzy szukają stabilnej formy inwestycji w nieruchomościach znacząco wpływają na wzrost cen na rynku.
 • Rozwój infrastruktury
  Lokalne inwestycje w infrastrukturę, takie jak nowe drogi, lotniska, centra handlowe czy nowe linie komunikacji publicznej zwiększają atrakcyjność regionu, co może prowadzić do wzrostu cen nieruchomości w okolicy.
 • Demografia
  Kształtowanie cen i poziom popytu wynika również z liczby narodzin, migracji do miast, a także starzenia się społeczeństwa.
 • Spekulacja rynkowa
  Wzrost cen może być również wynikiem spekulacji, gdzie inwestorzy spodziewając się wzrostów cen kupują kolejne nieruchomości.


Nasi eksperci są gotowi pomóc Ci zrozumieć aktualny stan rynku i korzystnie sprzedać Twoją nieruchomość.

Zapraszamy do darmowej konsultacji!

Wejdź na: https://manufaktura-trojmiasto.pl/
__________________________________
Manufaktura Nieruchomości – Zmieniamy stereotypy!

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest Manufaktura Nieruchomości Trójmiasto z siedzibą przy Grunwaldzka 42A/3, 83-000 Pruszcz Gdański (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@manufaktura-trojmiasto.pl… czytaj więcej