Zwolnienie z podatku PCC na pierwsze mieszkanie.

Ważna zmiana… brak obowiązku zapłaty podatku PCC przy zakupie pierwszego mieszkania.

Podatek PCC to tzw. podatek od czynności cywilnoprawnych, który należy uiścić przy okazji zawierania określonych umów bądź dokonywania czynności cywilnoprawnych, jeśli ich przedmiotem jest rzecz lub prawo majątkowe.

Podatek PCC wynosi 2% wartości nieruchomości i należy go zapłacić w przypadku zawierania transakcji na rynku wtórnym przez osoby fizyczne.

Zniesienie podatku PCC wchodzi w życie z dniem 31 sierpnia 2023 roku i dotyczy wyłącznie tych, którzy kupują na własność swoją pierwszą nieruchomość mieszkalną.

Wyjątkiem są osoby, które mają już udział w nieruchomości, ale nie większy niż 50% i nabyty w drodze dziedziczenia – oni również zostają zwolnieni z obowiązku zapłaty podatku.

Ile możesz zaoszczędzić?

W przypadku zakupu mieszkania za cenę 500 tyś. złotych, zaoszczędzisz 10 tyś. złotych, które możesz przeznaczyć np. na remont.

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest Manufaktura Nieruchomości Trójmiasto z siedzibą przy Grunwaldzka 42A/3, 83-000 Pruszcz Gdański (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@manufaktura-trojmiasto.pl… czytaj więcej